Dlaczego przezorni ludzie już w młodości myślą o tym, jak będzie wyglądała ich emerytura? Co możemy zrobić, aby pogodnie spędzać jesień życia, przy uwzględnieniu najnowszych prognoz demograficznych?

Biorąc pod uwagę, że w 1999 roku nas, Polaków, było 38,56 milionów, a dziś, w 2021 roku okazuje się, że ubyło nas prawie 700 tysięcy, perspektywa przyszłych emerytur wydaje się mało korzystna.
Dane statystyczne nie pozostawiają złudzeń.

W 2019 roku na terytorium Polski o 35 tysięcy więcej osób zmarło niż się urodziło. Niestety Program 500 plus, który miał na celu m. in zwiększenie dzietności w Polsce, nie osiągnął swoich zamierzeń.

Temat ten został przemilczany w mediach, więc, nie zakłóca spokojnego snu niektórych obywateli, co jednak nie zmienia faktu, że bardziej świadome osoby zadają sobie pytanie: skąd państwo będzie pozyskiwało środki na wypłaty emerytur? Fakt, że w 2040 roku pokolenie tzw millenialsów, będąc w wieku 50-65 lat, będzie stanowić ponad 40% wszystkich Polaków nie napawa optymizmem...

Ludzie przechodzący na emeryturę za 20 lat raczej nie będą mogli liczyć na wysokie świadczenia emerytalne, gdyż pokolenie, które obecnie dorasta, będzie o wiele mniej liczne niż emeryci, na których będą musieli pracować. Jeśli spadkowa tendencja urodzin utrzyma się, a nic nie wskazuje na to, aby coś się miało w tym względzie zmienić, wówczas w roku 2060 emerytami będzie większość ludności Polski.

Prognozy są bezlitosne, a jeśli im wierzyć, to za 40 lat będzie nas o 7 milionów (!) mniej niż obecnie. Do tego dochodzi problem zbyt niskiego współczynnika PKB na osobę (w porównaniu z innymi krajami Europy jest on o 2-3 razy niższy), oraz powolne tempo wzrostu gospodarczego...

Już dzisiaj trzeba coś postanowić i wdrożyć w życie. Pomysły są różne i, tak na prawdę, nie wiadomo które wybrać. Sytuacja gwałtownie się zmienia, a "jedyną stałą jest zmienna".

Na pewno warto pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym na jesień życia, gdyż, z różnych względów, nie każdy, będzie w stanie dorabiać sobie do, czekającej go, emerytury.

Najlepsze, co możemy dla siebie zrobić, to zainwestować w wiedzę na temat oszczędzania i inwestowania oraz niezwłocznie zacząć oszczędzanie, choćby małej kwoty, ale co miesiąc. Kolejnym krokiem jest mądre inwestowanie zaoszczędzonych pieniędzy.

Z racji naszego zawodu możemy zaproponować różne rodzaje ubezpieczeń:

  • Ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym,
  • Ubezpieczenie na życie z rozszerzeniem o ryzyko zdrowotne (obejmujące ryzyko poważnych zachorowań, ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko zachorowania na Covid – 19,
  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • inne ubezpieczenia na życie.

Zadzwoń, wspólnie opracujemy plan, abyś mógł go wdrożyć i cieszyć się życiem, niezależnie od sytuacji państwowych instytucji finansowych.

Agencja ubezpieczeniowa w Grodzisku Maz. ul. Sienkiewicza 51, tel. 791 04 00 04, 22 734 50 90
Agencja ubezpieczeniowa w Żyrardowie – ul. De Girarda 1b, tel. 783 308 875

Nasi pracownicy są przygotowani do udzielania odpowiedzi na Państwa pytania.
Informacji udzielają pracownicy naszej infolinii
pod numerem telefonu 22 734 50 90
.

Masz pytania? Zapytaj Specjalistów!

Pole jest wymagane
Invalid Input
Podaj prawidłowy adres e-mail
Wpisz treść wiadomości
Wymagana zgoda.
Pole jest wymagane
Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Ubezpieczenia
Grodzisk
Mazowiecki

tel.: 22 734 50 90
fax: +48 22 734 50 91

[email protected]

Poniedziałek-piątek:
godz. 8:00-18:00

Sobota:
godz. 9:00-13:00

Ubezpieczenia
Żyrardów
ul. de Girarda 1b

tel.: 783 308 875

[email protected]

Poniedziałek-piątek:
godz. 8:30-17:00

Sobota:
godz. 10:00-13:00

Poza godzinami pracy prosimy wysłać sms na numer 791 04 00 04 z hasłem"kontakt".

Oddzwonimy.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.